NASZA HISTORIA

Historia marki G.M. COLLIN sięga 1957 r., kiedy dr Eugène Lapinet, znany francuski dermatolog, autor licznych artykułów naukowych, rozpoczął stosowanie włókien kolagenowych w leczeniu ofiar oparzeń, a jego zabiegi przynosiły imponujące rezultaty w regeneracji uszkodzonej skóry.

Dr Lapinet wraz ze swoją żoną, znanym kosmetologiem Monique Moreau postanowił wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie w pracy z płatami kolagenowymi i stworzył markę G.M. COLLIN, chcąc dostarczyć najbardziej unikalnych rozwiązań w pielęgnacji skóry dla profesjonalistów i ich pacjentów.

Przez ostatnie 65 lat G.M. COLLIN kontynuuje tradycję dążenia do doskonałości, dostarcza innowacyjnych rozwiązań i imponujących rezultatów, wykorzystując kolagen w swoich produktach do pielęgnacji domowej i terapiach gabinetowych. 

DLACZEGO KOLAGEN JEST KLUCZOWYM SKŁADNIKIEM PRODUKTÓW G.M. COLLIN?

Kolagen jest najliczniejszym białkiem strukturalnym w skórze, stanowi 25% białek w organizmie i jest głównym składnikiem macierzy pozakomórkowej. Do tej pory odkryto 29 rodzajów kolagenu,z których aż 19 występuje w naszej skórze.

Obecność kolagenu w skórze można porównać do rusztowania. U młodych osób jest ono trwałe i mocne, co sprawia, że skóra pozostaje jędrna, pełna blasku i pozbawiona zmarszczek. Jednak z upływem czasu staje się ona coraz mniej stabilna, gdyż wraz z wiekiem produkcja kolagenu spada a zwiększa się jego degradacja.

Po 25. roku życia synteza kolagenu zmniejsza się o 1,5% rocznie. Największe nasilenie tego procesu obserwuje się podczas menopauzy – jest to związane ze spadkiem poziomu estrogenów, które wpływają na syntezę kolagenu i zmianę jego właściwości. Około 60. r.ż. organizm nie wytwarza już endogennego kolagenu.

Degradacji i hamowaniu syntezy kolagenu sprzyjają również czynniki zewnętrzne, takie jak: stres, promieniowanie ultrafioletowe, wolne rodniki czy toksyny.

DĄŻENIE DO DOSKONAŁOŚCI

G.M. COLLIN to lider rozwiązań w zakresie dermokosmetyków i profilaktyki anti-aging, który rozwija swoje receptury wykorzystując najnowocześniejsze formuły i innowacje technologiczne. Na każdą formułę składają się lata badań i prac rozwojowych naszych naukowców, których celem jest dostarczenie najlepszych rozwiązań do pielęgnacji skóry dostępnych na rynku, przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka podrażnień oraz promowaniu zapachów niepowodujących reakcji alergicznych. Wydajność i bezpieczeństwo każdego produktu potwierdzają wnikliwe badania kliniczne przeprowadzone na tysiącach ochotników.

Odtwórz wideo

ŚWIADOMOŚĆ SPOŁECZNA

Firma G.M. COLLIN powstała z myślą pomocy innym, zawsze była blisko osób, którym potrzebna jest pomoc, przynosząc im najlepsze z możliwych rozwiązań. W myśl takiej filozofii wciąż angażuje się społecznie w działania wpierające i pomagające osobom potrzebującym poprzez przekazywanie darowizn na rzecz organizacji wspierających walkę z rakiem piersi oraz międzynarodowych projektów humanitarnych wspierających edukację i rozwój kobiet. 

Stale współpracuje z fundacjami:

  • American Breast Cancer Foundation – organizacja charytatywna zajmująca się zapobieganiem rakowi piersi, jej głównym polem jest działanie w zakresie wczesnego wykrywania, edukacji i badań przesiewowych wśród kobiet.
  • CURE Foundation – fundacja aktywnie wspierająca walkę z rakiem piersi, inwestując w programy zapobiegania i wczesnego wykrywania, ulepszania leczenia i wspierania pacjentów i ich rodzin.

ŚWIADOMOŚĆ EKOLOGICZNA

G.M. COLLIN kreuje rozwiązania zapobiegające przedwczesnemu starzeniu i stymulujące fizjologiczne procesy regeneracji. G.M. COLLIN to jakość i profesjonalizm zarówno w dziedzinie pielęgnacji, jak i procesach technologicznych oferowanych receptur. Innowacyjne składniki w produktach G.M. COLLIN, pochodzące z różnych zakątków świata, pozyskiwane są w najbardziej odpowiedzialny sposób z szacunkiem do środowiska i lokalnych społeczności.

Dlatego też, doskonale rozumie, że sprawa ekologii i dbałości o nasze środowisko naturalne jest jednym z kluczowych zagadnień współczesnego świata. Nasza planeta i to co nam daje w postaci bezcennych dóbr jakimi są między innymi czysta woda bez której nie możemy się obejść, świeże powietrze bez którego nie moglibyśmy żyć, ale również niezwykłe zasoby flory, które dostarczają nam poza pożywieniem również składników pozwalającym zachować nasze zdrowie i kondycję na długie lata, a w razie problemów chronią nas i leczą. 

Nie wolno zapominać, że nasze środowisko, to również fauna, której należy się równie duża uwaga i szacunek, a także pro-ekologiczne i odpowiedzialne podejście, dlatego też firma G.M.COLLIN może pochwalić się tym, że wszystkiej jej kosmetyki są w pełni cruelty-free, a zatem firma może pochwalić się tym, że nie przeprowadza żadnych testów na zwierzętach i używa tylko takich składników, które nie były na zwierzętach testowane. 

SKLADNIK

OSCARY

Marka G.M. Collin od 2005 roku jest obecna na czerwonym, Oscarowym dywanie w Hollywood, tuż obok największych gwiazd kina i show-biznesu.

Od ponad 15 lat zapewniamy gwiazdom nasze najlepsze spersonalizowane zabiegi oraz produkty do pielęgnacji domowej, aby mogły błyszczeć jeszcze jaśniej w trakcie i po gali wręczenia oscarowych statuetek. 

NAGRODY KOSMETYCZNE I MEDIA

Marka G.M. COLLIN została laureatem ponad 50 nagród kosmetycznych, a jej pozycja niekwestionowanego faworyta w branży pielęgnacji skóry jest niepodważalna. Wszystko to, dzięki innowacyjnym formułom, które zdobyły uznanie społeczności naukowej i świata branży kosmetycznej. Nieustannie rosnąca sieć ekspertów kosmetycznych coraz chętnie sięga wyłącznie po ekskluzywne linie produktów naszej marki. Naszym celem jest ciągły rozwój i polepszanie jakości produktów by zapewnić naszym klientom, oraz klientom salonów kosmetycznych oraz SPA pewność działania, skuteczność oraz najlepsze z możliwych wyniki. 

Marka G.M. COLLIN stała się ulubieńcem redaktorów i blogerów zajmujących się urodą w Ameryce Północnej i znalazła się w najbardziej prestiżowych magazynach modowych. 

Welcome

Organic products

Advertising is the way great brands get to be great brands prospectum sociis natoque.
Follow and socialize with us