Blog single

Brak kategoriiProfesjonalny Kosmetolog – co to oznacza w praktyce?

Profesjonalny Kosmetolog – co to oznacza w praktyce?

Oto 10 najważniejszych powodów, dla których warto skorzystać z porady profesjonalisty:

1. Ekspert w swojej dziedzinie

Kosmetolodzy to specjaliści w zakresie anatomii i fizjologii skóry. Ich wiedza na temat zmian skórnych oraz jej potrzeb i problemów pozwala na prawidłową diagnostykę i dobór najlepszej pielęgnacji, która przyniesie widoczne efekty i poprawę stanu cery a przecież na tym najbardziej nam zależy. Tak samo jak z naprawą auta czy budową domu udajemy się do konkretnego specjalisty tak też powinniśmy zadbać o naszą cerę i oddać ją w ręce osoby kompetentnej.

2. Profesjonalna wiedza o produkcie

G.M. Collin to nie tylko kosmetyki to także systematyczne profesjonalne szkolenia, które mają na celu dbać o aktualną wiedzę naszych terapeutów i pomagać im w dążeniu do osiągnięcia statusu Mistrza w swojej dziedzinie. Dzięki temu eksperci G.M. Collin posiadający zaawansowaną wiedzę o produktach i zabiegach mogą polecić najlepiej dobraną do konkretnych potrzeb terapię łączącą w sobie zabiegi gabinetowe i domową pielęgnację. Takie połączenie gwarantuje najlepsze rezultaty, szczególnie, gdy naszym problemem jest trądzik, przebarwienia, wrażliwość czy walka z procesem starzenia się skóry.

3. Profesjonalna opieka w gabinecie

Terapeuci G.M. Collin to doskonali doradcy z zakresu specjalistycznej pielęgnacji w gabinecie. Tworzą spersonalizowane terapie złożone z kosmetyków profesjonalnych zawierających wyższe stężenia składników aktywnych od produktów dostępnych w ofercie pielęgnacji domowej. Zabiegi te zapewniają wymagane rezultaty dla konkretnych rodzajów i problemów skóry, których utrzymanie wspomaga specjalistyczna i odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa.

4. Holistyczne podejście

Zabiegi kosmetologiczne to nie tylko pielęgnacja naszej cery ale również kompleksowa opieka duszy i ciała. Wizyta w gabinecie kosmetologicznym czy SPA to swoisty rytuał. Odpowiednio dobrana muzyka, światło, zapachy zadbają o relaks i odprężenie, zredukują nagromadzony stres oraz wspomogą regeneracje po ciężkim dniu. Nawet zabiegi typu manicure, pedicure czy pielęgnujące włosy zawierają w sobie elementy masażu, który pomaga w rozluźnieniu i odprężeniu całego ciała.                 

5. Pielęgnacja zarówno twarzy jak i ciała

Profesjonalny kosmetolog to także pełne doradztwo w kompleksowej pielęgnacji twarzy a przy tym również ciała, dzięki czemu zyskujesz wsparcie w walce o nieskazitelną cerę oraz piękną wymarzoną sylwetkę. Nie od dziś wiadomo, że nasza skóra wyraża nasze wewnętrzne emocje, troski i stres. Dlatego tak ważne jest aby zadbać o wszystkie aspekty odpowiedzialne za Twój wygląd i samopoczucie.

6. Porady i ciekawostki kosmetyczne

Czy zastanawiałaś się kiedyś dlaczego gwiazdy zawsze wyglądają jakby były gotowe do wyjścia na czerwony dywan? Tak, mają do dyspozycji sztab profesjonalnych wizażystów. Doświadczony kosmetolog/terapeuta to Twój prywatny „sztab”, który zatroszczy się o nienaganny wygląd zawsze, gdy tego potrzebujesz. Lekki make-up a może wieczorowy look? Wszechstronna i dobrze zbudowana oferta w SPA pilnująca trendów na rynku zaoszczędzi Ci czasu na przeglądaniu nowości kosmetycznych i zapewni bycie na czasie zawsze i o każdej porze.

7. Rekomendacje dotyczące Twojego stylu życia

Kosmetolog to także Twój zaufany doradca w wyborze najlepiej dopasowanego do Ciebie stylu życia. Co dokładnie mamy na myśli? Dobór produktów, zabiegów, tworzenie spersonalizowanego pakietu pielęgnacji to wszystko musi współgrać z Twoim rytmem dnia, tygodnia czy miesiąca. Ponadto to jak szybko i jak długo będziesz mogła cieszyć się efektami wizyt w gabinecie jest ściśle powiązane z Twoją codzienną dietą, przyjmowanymi lekami a także ogólnym stanem zdrowia. Niektóre składniki zawarte w produktach do pielęgnacji skóry mogą być przeciwwskazane podczas przyjmowania niektórych leków, dlatego bycie pod opieką profesjonalnego terapeuty jest naprawdę nieocenionym wsparciem w drodze do pełni zdrowia całego organizmu.

8. Oszczędność czasu i pieniędzy

Będąc lojalnym klientem zawsze możesz liczyć na wynikające z tego profity. Bieżące informacje na temat trwających promocji czy wprowadzanych nowości do menu zaoszczędzą Twój czas i pieniądze. Nie będziesz musiała testować 5 kremów nawilżających do twarzy czy chodzić na różne zabiegi w celu sprawdzenia ich skuteczności. Szkoda tracić energię na przeglądanie świata Internetu w poszukiwaniu rozwiązania swoich problemów skórnych. Tym wszystkim zajmie się Twój kosmetolog.

9. Przewodnik po świecie beauty

Twoja kosmetyczka to skarbnica wiedzy, z której możesz czerpać informacje na temat swojej skóry i jej potrzeb. W wielu profesjonalnych SPA i salonach odbywają się cykliczne spotkania dla klientów, omawiające cechy, typy czy problemy skóry aby budować coraz większą świadomość dotyczącą prawidłowej pielęgnacji cery. Nieodzowną podstawą doboru kosmetyków i zabiegów jest też indywidualna konsultacja kosmetologiczna, dzięki której specjalista może przygotować odpowiedni plan pielęgnacyjny dla klienta.

10. Doradca na całe życie

Twój kosmetolog to tak naprawdę niezastąpiony wspólnik w pielęgnacji skóry na całe życie. Pomoże Ci szybko zareagować na stale zmieniające się wymagania Twojej skóry twarzy i ciała. Wraz z szybkim tempem życia zmieniają się nasze potrzeby w zakresie pielęgnacji. Kosmetyki czy choćby styl makijażu, które idealnie pasowały w wieku 20-tu lat, niekoniecznie pasują do Ciebie, gdy kończysz lat 40. Ile razy zdarzyło się nam spojrzeć na swoje zdjęcia sprzed dwudziestu lat i z trudem uwierzyć w nasze dawne „wyczucie stylu”. 😉

Welcome

Organic products

Advertising is the way great brands get to be great brands prospectum sociis natoque.
Follow and socialize with us